دستگاه تصفیه آب

چرا استفاده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ضرورت دارد؟ آیا می‌دانید بدن برای انجام فعالیت‌های حیاتی خود چون هضم، سم‌زدایی، گردش خون یا تنظیم درجه حرارت به آب سالم و تصفیه شده نیاز دارد؟ هرچه آلاینده‌های موجود در آب منطقه‌ای که در آن ساکن هستید بیشتر باشد، لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی نیز بیشتر می‌شود. دستگاه تصفیه آب خانگی به کاهش مواد معدنی آب، حذف رسوبات، حذف آفت‌کش‌ها و مواد شیمیایی، سرب‌زدایی و بطور کلی سالم سازی آب کمک می‌کند. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که قادر باشد آب را در 4 الی 5 مرحله تصفیه کند. دستگاه‌های تصفیه آب خانگی به کمک فیلترهایی که دارند علاوه بر حذف رسوبات و آلاینده‌های موجود در آب، موجب بهبود بو و طعم آب نیز می‌شوند. مصرف آب آشامیدنی لوله کشی شهری در درازمدت یک تهدید جدی برای سلامتی به شمار می‌رود. درحالی که با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توانید انواع میکروب‌ها و سموم را از آب خارج کنید.  

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

به دلیل تنوع وجود برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ممکن است این سوال برایتان پیش آید که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار کدام است؟ در حال حاضر جدیدترین دستگاه‌های تصفیه آب موجود در بازار از سیستم RO یا اسمز معکوس بهره‌مند هستند. دستگاه‌های تصفیه آبی که از فناوری اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کنند معمولا دارای 6 الی 8 فیلتر هستند. عملکرد این دستگاه‌ها به این صورت است که ابتدا رسوبات و املاح مضر آب را فیلتر کرده و سپس املاح مفیدی که طی مراحل تصفیه حذف شده‌اند را به آب باز می‌گرداند. تصفیه به روش اسمز معکوس تنها یکی از روش‌های تصفیه آب است. فناوری‌های پیشرفته دیگری چون تصفیه آب UF و UV نیز وجود دارند که می‌توان به کمک آن‌ها آب سالم‌تری نوشید.

دستگاه تصفیه آب توس

دستگاه تصفیه آب توس با دارا بودن کربن فعال در مراحل مختلف تصفیه، ذرات و ریز ذرات موجود در آب را با دقت 5 میکرون کاهش می‌دهد. شرکت پالایه سازان توس معتبرترین جا برای خرید این تصفیه آب خانگی 6 مرحله‌ای است که برای منازل، محل کار، ادارات دولتی و… قابل نصب و استفاده خواهد بود.

هر یک از مراحل تصفیه در این مدل دستگاه، شامل فیلترهای خاصی است که به شرح زیر می‌باشد:

  1. فیلتر الیافی فشرده
  2. فیلتر کربن پودری
  3. فیلتر کربن بلاک
  4. فیلتر اسمز معکوس
  5. فیلتر کربن نهایی
  6. فیلتر مینرال

دستگاه تصفیه آب بلوویو

یکی دیگر از دستگاه‌های تصفیه آب مرغوب که توسط پالایه سازان ارائه می‌شود، دستگاه تصفیه 6 مرحله‌ای بلو ویو است. دستگاه تصفیه آب بلوویو متشکل از 3 فیلتر اصلی پایینی و 3 فیلتر تصفیه اولیه است که در بالای دستگاه تعبیه شده است. در طی 6 مرحله تصفیه آب، شما از سالم بودن آب آشامیدنی مصرفی خود مطمئن خواهید بود.

مراحل و فیلترهای به کار رفته در این مدل دستگاه تصفیه آب نیز از با کیفیت‌ترین کربن فعال تهیه و تولید گردیده است.

تعداد مراحل دستگاه تصفیه آب

مکانیزم هر دستگاه تصفیه آبی با تغییر تعداد مراحلی که این دستگاه آب را تصفیه می‎‌کند، تغییر می‌کند. هرچه تعداد مراحل تصفیه بیشتر باشد کیفیت آب خروجی از دستگاه نیز افزایش می‌یابد. دستگاه‌هایی که قابلیت نصب تعداد بیشتری فیلتر تصفیه آب دارند، قادر به حذف آلاینده‌های بیشتر و متفاوت‌تری خواهند بود. در حال حاضر دستگاه‌های 6 الی 8 مرحله‌ای در بازار موجود است. کیفیت انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیز بر عملکرد دستگاه تاثیر زیادی می‌گذارد.

دستگاه 6 مرحله‌ای

جزو رایج‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب هستند که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه 8 مرحله‌ای

هرچه تعداد مراحل دستگاه تصفیه آب بیشتر می‌شود، کیفیت آب خروجی نیز افزایش می‌یابد.

پیشرفته‌ترین فناوری‌های دستگاه تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب از مکانیزم‌های متفاوتی بهره‌مند هستند. این فناوری‌ها، قابلیت‌ها و امکانات دستگاه را تعیین می‌کنند.

گالری تصاویر Water Purifier Machine

بهترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را می‌توانید در گالری زیر مشاهده کنید.

در حال حاضر دستگاه تصفیه آب نیاز ضروری هر خانه‌ای به حساب می‌آید. دستگاه‌های تصفیه آب مختلفی در بازار موجود است. که وابسته به نوع دستگاه و همچنین شیوه کارکرد آن‌ها قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی می‌تواند متفاوت باشد. ساختار دستگاه‌های تصفیه آب متفاوت است، همچنین برندهای گوناگونی در حال حاضر اقدام به طراحی و ساخت دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و صنعتی کرده‌اند. کارکرد اصلی دستگاه‌های تصفیه آب به این صورت است که با جذب کردن مواد غیر ضروری موجود در آب باعث بالا رفتن کیفیت آب می‌شوند و از بیماری‌هایی نظیر سنگ کلیه جلوگیری می‌کنند.

برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. برند تولید کننده دستگاه تولید کننده آب خانگی، میزان مصرف آب در طول روز، قدرت تصفیه دستگاه و… از جمله این موارد هستند. توجه داشته باشید که عدم دارا بودن کارت گارانتی دستگاه تصفیه آب خانگی می‌تواند مشکلات مختلفی را برای شما پیش آورد. پس در هنگام خرید آنلاین یا حضوری دستگاه تصفیه آب خانگی حتما به کارت گارانتی و مدت زمان گارانتی توجه داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع دستگاه تصفیه آب و همچنین قیمت دستگاه‌های تولید برند پالایه سازان کافی است با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید.

مدل‌ها و برندهای گوناگونی برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی یا صنعتی وجود دارد. اما کدام دستگاه تصفیه اب مناسب است؟ شرکت پالایه سازان با ارائه بهترین برندهای تجهیزات تصفیه آب در حال حاضر به یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده دستگاه‌های تصفیه آب تبدیل شده است.

وابسته به آن که چه انتظاری از دستگاه تصفیه آب دارید و همچنین وابسته به آن که قرار است این دستگاه را برای چه محیطی مورد استفاده قرار دهید، یکی از محیط‌هایی که به دستگاه تصفیه آب نیاز دارد، خانه است. به نوعی می‌توان گفت که بهترین برند تولید کننده دستگاه آب، وابسته به نوع استفاده و همچین میزان هزینه‌ای که می‌خواهید برای خرید یک دستگاه تصفیه آب انجام دهید، می‌تواند متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین خرید بهترین دستگاه تصفیه آب می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید.

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در انواع و مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. روش تصفیه، ویژگی‌ها و حتی محل نصب این دستگاه‌ها با یک دیگر متفاوت است. اگر به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی هستید، ابتدا باید با انواع مدل‌های دستگاه تصفیه آب آشنا باشید. برندهای نام آشنایی چون سافت واتر یا سی سی کا اقدام به تولید دستگاه تصفیه آب خانگی در مدل‌های مختلف می‌کنند. در ادامه پرفروش‌ترین مدل‌های دستگاه تصفیه آب خانگی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

متداول‌ترین نوع دستگاه تصفیه آب، دستگاه‌های زیر سینکی خانگی هستند. از این دستگاه‌ها نسبت به سایر دستگاه‌های تصفیه آب استقبال بیشتری می‌شود چراکه کارایی بهتری دارند. این دستگاه همان‌طور که از نامش پیداست زیر سینک ظرفشویی نصب می‌شود. دستگاه‌های تصفیه زیر سینکی بطور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  1. دستگاه‌هایی که به روش اسمز معکوس آب را تصفیه می‌کنند.
  2. دستگاه‌هایی که عمل تصفیه آب را به روش فیلتراسیون انجام می‌دهند.

دستگاه‌های که براساس فناوری فیلتراسیون عمل می‌کنند به اندازه دستگاه‌های اسمز معکوس کارایی ندارند. این دستگاه‌ها تنها می‌توانند ذرات درشت موجود در آب مانند شن و ماسه یا گل و لای آب را حذف کنند. در حالی که اسمز معکوس می‌تواند یون‌های محلول در آب را نیز فیلتر کند. تصور غلطی که راجع‌به دستگاه‌های اسمز معکوس وجود دارد این است که عده‌ای فکر می‌کنند هر دستگاهی که چندین فیلتر داشته باشد، اسمز معکوس است. توجه داشته باشید حتی اگر دستگاه تصفیه آب خانگی چندین فیلتر داشته باشد اما پمپ و فیلتر ممبران نداشته باشد، این دستگاه فیلتراسیون است.

دستگاه تصفیه آب رومیزی

دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی که به آن‌ها دستگاه تصفیه کیسی نیز گفته می‌شود از دیگر مدل‌های دستگاه تصفیه آب هستند. این نوع از تصفیه خانگی در مدل‌های متنوعی تولید می‌شود. در میان دستگاه‌های رومیزی نیز همانند دستگاه‌های زیر سینکی برخی به روش فیلتراسیون و برخی دیگر از طریق روش اسمز معکوس آب را تصفیه می‌کنند. دستگاه تصفیه آب کیسی که به صورت فیلتراسیون آب را تصفیه می‌کند در بازار بسیار زیاد است و قیمت مناسبی نیز دارد. اما اگر یک به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب رومیزی هستید، ما دستگاه‌های اسمز معکوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دستگاه تصفیه آب پارچی

یکی از ارزان قیمت‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب موجود در بازار پارچ‌های تصفیه آب هستند. از این دستگاه نمی‌توان برای تصفیه آب‌های زیر زمینی، آب چاه یا رودخانه استفاده کرد. پارچ تصفیه آب تنها برای آب لوله کشی مناسب خواهد بود. بزرگ‌ترین مزیت این دستگاه‌ها سبک و قابل حمل بودن آن‌ها است. با توجه به قیمت کمی که دارند، وجود یک تصفیه آب پارچی در هر خانه‌ای الزامی است چراکه از مبتلا شدن به بیماری‌هایی چون حصبه و وبا جلوگیری می‌کنند.

دستگاه تصفیه آب پورتابل مسافرتی

از این دستگاه تصفیه مسافرتی می‌توانید در خارج از منزل و جایی که دسترسی به آب سالم ندارید استفاده کنید. ابعاد کوچک این دستگاه‌‎ها به راحتی آن‌ها را قابل حمل کرده است. قیمت این دستگاه نسبت به دیگر دستگاه‌های تصفیه آب مناسب‌تر بوده و از خرید آب معدنی مقرون به صرفه‌تر هستند. برخی از مدل‌های دستگاه تصفیه آب پورتابل مسافرتی یک بار مصرف هستند. حین خرید به این نکته توجه داشته باشید.

دستگاه تصفیه آب سرشیری

این دستگاه همان‌طور که از نامش پیداست بر روی سر شیر آشپزخانه نصب می‌شود. این دستگاه، دستگاهی تک مرحله‌ای است و بر روی شیر آب سوار می‌شود. نصب ساده‌ای داشته و می‌تواند گل و لای آب را فیلتر کند. دستگاه‌های تصفیه آب سرشیری نسبت به دیگر دستگاه‌های تصفیه آب قیمت کمتری دارند به همین خاطر مورد استقبال قرار می‌گیرند.

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی را می‌توان به چندین دسته تقسیم بندی کرد. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاه‌هایی هستند که زیر سینک نصب می‌شوند. این دستگاه‌ها با فناوری اسمز معکوس عمل تصفیه آب را انجام می‌دهند. با توجه به اینکه فناوری RO یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های تصفیه آب است، دستگاه‌هایی که از این فناوری برای تصفیه آب استفاده می‌کنند را می‌توان جزو باکیفیت‌ترین دستگاه‌های آب شیرین کن دانست. یک دستگاه تصفیه آب خانگی از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود که عبارتنداز: شیر ورودی دستگاه تصفیه آب، ترانس، هوزینگريال شاسی، گیج فشار، شیر برقی دستگاه، هوزینگ ممبران، شلنگ دستگاه تصفیه آب، پمپ دستگاه، فیلترهای دستگاه، شیر خروجی و مخزن تحت فشار.

همان‌طور که می‌دانید آب تصفیه نشده مملو از رسوبات و املاح مضر است. به همین خاطر استفاده دائم از آب لوله کشی شهری می‌تواند سلامتی را به خطر بیندازد. با کمک یک دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توان از ورود مواد و املاح مضر به آب آشامیدنی جلوگیری کرد. دستگاه‌های تصفیه آب خانگی معمولا از سه روش برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. دستگاه‌های اولترافیلتراسیون بدون برق، پمپ و مخزن کار می‌کنند. این دستگاه‌ها فرایند تصفیه آب را تنها با کمک فیلترهای خود انجام می‌دهند. دستگاه تصفیه خانگی اولترافیلتراسیون در حذف شن و ماسه یا گل و لای به خوبی عمل می‌کنند اما توانایی حذف یون‌ها را ندارند. از همین‌رو استفاده از دستگاه‌های UF اغلب برای مناطقی توصیه می‌شود که آبی مملو از رسوبات و ذرات معلق در آب دارند.

دیگر فناوری تصفیه آب که دستگاه‎‌های تصفیه خانگی را براساس آن می‌سازند دستگاه‌های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس هستند. این دستگاه‌ها برخلاف دستگاه‌های UF دارای پمپ و مخزن هستند. فیلتر ممبران یکی از اصلی‌ترین فیلترهای دستگاه‌های اسمز معکوس است. فناوری اسمز معکوس نه تنها می‌تواند سختی آب را کاهش دهد، بلکه در شیرین کردن آب‌های شور نیز تاثیر بسزایی دارد. در حال حاضر اسمز معکوس بهترین روش تصفیه آب است. در این روش نه تنها املاح مضر حذف می‌شوند بلکه در پایان مراحل تصفیه املاح معدنی مورد نیاز بدن که طی مراحل تصفیه فیلتر شده‌اند دوباره به آب باز می‌گردند.

شیوه‌های کارکرد دستگاه‌های تصفیه آب متفاوت است. وابسته به آن که شرکت سازنده و برند ارائه کننده آن چیست می‌تواند نحوه تصفیه یا همان کارکرد دستگاه تصفیه آب متفاوت باشد. درست است که بخش زیادی از آلودگی‌های موجود در آب شرب به وسیله تصفیه خانه‌های صنعتی از بین می‌رود، اما بخش کوچکی از آن وارد آب آشامیدنی ما می‌شود که می‌تواند مشکلات مختلفی برای ما به وجود آورد. در حالت کلی می‌توان گفت دستگاه‌های تصفیه آب با استفاده از فیلترهای مخصوص خود باعث می‌شوند آلودگی‌های مختلفی مانند سرب، میکروب‌ها و همچنین انواع پاتوژن‌ها از آب حذف شوند.

شیوه کارکرد بیش از 90 درصد دستگاه‌های تصفیه آب خانگی به این صورت است که تصفیه آب در چند مرحله انجام می‌شود که این باعث می‌شود که آب مورد استفاده شما با خلوص و عاری از هرگونه آلودگی باشد.