فیلتر ممبران نیمه صنعتی

فیلتر های غشا نیمه تراوا در بازار با نام فیلتر ممبران شناخته می‌شود. این فیلترها به عنوان یکی از فیلترهای تصفیه پر استفاده در بازار شناخته می‌شود. ساختار فیلترهای ممبران در سه دسته فیلترهای صنعتی، نیمه صنعتی و فیلترهای ممبران معمولی طراحی و تولید می‌شوند. فیلترهای ممبران نیمه صنعتی به دلیل ساختار استاندارد و همچنین کارایی مناسب در حال حاضر به یکی از پر استفاده‌ ترین انواع فیلترها شناخته می‌شوند. در محیط‌هایی که نیاز به تعویض زود به زود فیلتر آب ندارد، از این نوع فیلترها استفاده می‌شود. 

فیلتر ممبران نیمه صنعتی 300 گالن

دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی نیز همانند دستگاه‌های صنعتی تصفیه آب با سازوکار اسمز یا فرایند RO آب را تصفیه می‌کنند با این تفاوت که این دستگاه‌های نیمه صنعتی مقرون‌به صرفه هستند. چهارمین مرحله از مراحل فیلتراسیون دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی با کمک فیلتر ممبران نیمه صنعتی 300 گالن انجام می‌شود. فیلتر ممبران نیمه صنعتی 300 گالن قادر است تا 90 درصد آرسنیک، سرب، نیترات، جیوه و… محلول در آب را حذف کند. از این فیلترها می‌توان برای دستگاه‌های تصفیه آب کشاورزی نیز استفاده کرد.

فیلتر ممبران نیمه صنعتی 400 گالن

فیلترهای ممبران نیمه صنعتی 400 گالن همان‌طور که از نامشان پیداست، برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مناسب نیستند چراکه فیلتر مناسب برای تصفیه خانگی، فلیترهای 50 تا 75 گالن هستند. این فیلتر با قدرت نفوذ بسیار بالایی که دارد مانند دیگر انواع فیلترهای ممبران، در مرحله چهارم فیلتراسیون دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی قرار گرفته و توانایی تصفیه 1480 لیتر آب به صورت روزانه را دارد. برای افزایش طول عمر مفید فیلتر ممبران نیمه صنعتی 400 گالن باید فیلترهای پیش تصفیه (فیلترهایی که پیش از ممبران قرار می‌گیرند) را در بازه‌های زمانی مشخص تعویض کنید. برای خرید این فیلتر تصفیه آب می‌توانید از طریق پالایه سازان اقدام کنید.

فیلتر ممبران نیمه صنعتی چیست؟

یکی از انواع فیلتر ممبران فیلتر ممبران نیمه صنعتی است. این نوع از فیلترهای ممبران کاربردهای زیادی در محیط‌هایی دارند که نیاز به حجم بالایی از تصفیه آب وجود دارد. فیلتر تصفیه آب ممبران نیمه صنعتی با دارا بودن الیاف‌های نازک توانایی تصفیه آب به میزان بالایی را دارا است. 

قدرت فیلتر ممبران

میزان قدرت فیلتر ممبران بزرگ، چیزی حدود 5000 متر مکعب است. این میزان در مقابل دیگر فیلترها حجم بسیار بالایی است.

میزان حساسیت فیلتر ممبران

فیلترهای ممبران بسیار حساس هستند به همین دلیل نیاز است که آب وارد شده به این نوع از فیلترها به صورت کامل عاری از هر گونه ذرات فیزیکی باشند.

خرید فیلتر ممبران نیمه صنعتی

در صورتی که نیاز به خرید اینترنتی فیلتر ممبران نیمه صنعتی دارید می‌توانید تنها با برقراری یک تماس با مجموعه پالایه سازان به تعداد دلخواه فیلتر ممبران نیمه صنعتی تهیه کنید. وابسته به نوع فیلتر و همچنین تعداد فیلترهای سفارش داده شده توسط شما قیمت فیلتر ممبران نیمه صنعتی متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های موجود در وب سایت تماس حاصل کنید. 

فیلتر ممبران نیمه صنعتی
گالری تصاویر فیلتر ممبران نیمه صنعتی

در زیر پر کاربردترین فیلترهای ممبران نیمه صنعتی را مشاهده می‌کنید. 

دستگاه‌ های تصفیه آب نیمه صنعتی همان‌طور که از اسمشان پیداست برای مصرف خانگی مناسب نیستند. همچنین از این دستگاه‌ها نمی‌توان در صنعت‌های بزرگ نیز بهره‌مند شد. از همین‌رو اغلب دستگاه‌های نیمه صنعتی را در آزمایشگاه‌ها یا صنایع کوچکی می‌بینیم که به آب سالم و تصفیه شده نیاز دارند. فیلتر ممبران نیمه صنعتی 300 گالن برای دستگاه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از فناوری RO برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. فیلتر ممبران نیمه صنعتی می‌تواند روزانه چیزی حدود 1080 لیتر آب را تصفیه کند.

بهترین دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی که می‌توان از فیلترهای ممبران 300 گالنی برای آن‌ها استفاده کرد، مجهز به 3 پمپ نیمه صنعتی هستند که فشار مورد نیاز فرایند اسمز را تامین می‌کنند. اغلب دستگاه‌های نیمه صنعتی تصفیه آب که از فیلترهای ممبران با ظرفیت 300 گالن برای آن‌ها استفاده می‌شود دارای 3 مرحله پیش تصفیه کامل هستند. فیلترهایی با ظرفیت 1000 لیتر مناسب‌‎ترین فیلتر برای کارگاه‌های کوچک، سیستم‌های پرورش ماهی یا ادارات خواهند بود.

فیلترهای ممبران نیمه صنعتی نانوتک NANOTEK یکی از باکیفیت‌ترین فیلترهای ممبران نیمه صنعتی موجود در بازار هستند. این فیلتر برای دستگاه تصفیه آب خانگی معمولی طراحی نشده است اما می‌توان در دستگاه تصفیه خانگی بدون مخزن و با ظرفیت بالا و همچنین در دستگاه‌های نیمه صنعتی از آن استفاده کرد. برای مناطقی که میزان سختی آب در آنجا بسیار بالا است، فیلتر ممبران نیمه صنعتی 400 گالن انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. این فیلتر می‌تواند حدود 1500 لیتر آب را در شبانه روز تصفیه کند.