فیلترهای یخچالی

فیلترهای داخلی و خارجی یخچال‌های ساید بای ساید باید پس از یک بازه زمانی مشخص تعویض شوند. عدم تعویض این فیلترها منجر به انسداد لوله‌ها و کاهش فشار آب خروجی از آب سرد کن و سوختن یخ ساز یخچال می‌شود. آب لوله کشی شهری دارای مقدار زیادی کلر، گل و لای، ذرات معلق و مواد شیمیایی است. استفاده از این آب ناسالم نه تنها در روند سلامتی انسان اختلال ایجاد می‌کند بلکه می‌تواند به اجزای یخچال نیز آسیب برساند. فیلترهای خارجی که پشت یخچال قرار می‌گیرند برای هر نوع یخچال مانند ساید مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فیلتر یخچالی

فیلتر مینرال برای آن دسته از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی طراحی شده‌ است که عمل تصفیه آب را به روش اسمز معکوس انجام می‌دهند. این فیلتر که با نام فیلتر مرحله ششم دستگاه تصفیه خانگی نیز شناخته می‌شود، آب تصفیه شده خروجی را از جهت عناصر مفید برای بدن که ممکن است طی فرایند تصفیه آب از دست رفته باشند غنی می‌کند. فیلتر مینرال املاحی چون کلسیم و منیزیم را به آب می‌افزاید. عمر مفید فیلترهای مینرال بسته به حجم آبی که دستگاه تصفیه می‌کند حدود 6 تا 12 ماه است. پس از گذشت این مدت زمان باید اقدام به تعویض فیلتر مینرال کنید.
فیلتر مینرال فیتینگی
فیلتر مینرال فیتینگی
فیلتر مینرال رزوه ای
فیلتر مینرال رزوه ای
فیلتر یخچالی

اهمیت فیلتر یخچالی

برای تصفیه آب لوله کشی شهری از کلر استفاده می‌شود. مصرف کلر در رازمدت می‌تواند بر عملکرد بدن تاثیرات مخربی داشته باشد. به همین خاطر در یخچال‌هایی مانند یخچال‌های ساید بای ساید که آب سرد کن و یخ ساز مستقیما به آب لوله کشی شهری متصل هستند باید از فیلترهای تصفیه آب استفاده کرد. ذرات معلق، رسوبات و کلر موجود در آب لوله کشی می‌تواند بر روی سلامتی انسان و عملکرد یخچال تاثیر بگذارد. فیلترهای یخچالی در مسیر ورودی آب قرار می‌گیرند و پیش از ورود آب به مخزن آب سرد کن یا یخ ساز یخچال ذرات و املاح مضر آن‌ها فیلتر می‌شود.

قرمز شدن چراغ این فیلترها خبر از سر رسیدن زمان تعویض آن‌ها می‌دهد. زمانی که عمر مفید فیلترهای یخچال به سر می‌رسد فیلترها اشباع شده و دیگر نمی‌توانند ذرات معلق موجود در آب را حذف کنند. از همین‌رو لازم است نسبت به تعویض فیلتر یخچال که در دسته بندی فیلتر In Line قرار دارد اقدام کنید.

انواع فیلتر یخچالی

فیلترهای یخچالی به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم بندی می‌شوند. بسیاری از مدل‌های یخچال ساید بای ساید به فیلتر داخلی مجهز هستند. جنی فیلتر داخلی از کربن فعال بوده و وظیفه آن حدف کلر، حذف مواد آلی و حذف عناصر شیمیایی آب است. فیلترهای خارجی نه تنها برای یخچال‌های ساید، بلکه برای همه مدل یخچال قابل استفاده هستند. جنس فیلترهای خارجی از کربن فعال یا الیاف پلی پروپیلن است.

فیلتر داخلی

زمان مناسب برای تعویض فیلترهای داخلی هر 6 ماه یک بار است.
فیلترهای داخلی تنها برای یخچال‌های ساید بای ساید قابل استفاده هستند.

فیلترهای خارجی

این فیلترها پشت یخچال و در مسیر ورودی آب به یخچال نصب می‌شوند.
برای همه مدل یخچال‌ها قابل استفاده هستند.

نکات مهم استفاده از فیلتر یخچال

اگر از فیلتر یخچالی استفاده می‌کنید توجه به نکات زیر عمر مفید فیلترها و یخچال را افزایش خواهد داد.

گالری تصاویر

تصاویر انواع فیلترهای داخلی و خارجی یخچال را می‌توانید از طریق گالری زیر مشاهده کنید.

اگر فیلتر یخچال بعد از عمر مفید بلافاصله تعویض نشود، به مرور زمان رسوبات آن ممکن است کل تصفیه یخچال را درگیر کند.