فیلتر کربن پست کربن

فیلتر پست کربن در مرحله پنجم دستگاه‌ تصفیه آب خانگی قرار می‌گیرد وظیفه دارد هرگونه ماده شیمیایی باقی مانده در آب را حذف کند. افرادی که حساسیت‌های گوارشی دارند و می‌خواهند از آشامیدن آبی کاملا سالم اطمینان خاطر داشته باشند، باید از دستگاه‌های تصفیه آبی استفاده کنند که مجهز به فیلتر کربن پست کربن باشند. فیلترهای پست کربن که به آن‌ها فیلتر خطی یا اینلاین نیز گفته می‌شود به صورت خطی در مدار دستگاه‌های تصفیه آب قرار می‌گیرند.

انواع فیلترهای پست کربن

فیلترهای پست کربن یا کربن نهایی از نظر شکل ظاهری مشابه با یکدیگر هستند. تفاوتی که میان فیلترهای پست کربن خانگی با نیمه صنعتی وجود دارد، قطر این فیلترها است. درون فیلترهای پست کربن عموما با کربن پودری پر می‌شود؛ اما در شرایطی ممکن است از کربن جامد نیز برای ساخت این فیلترها استفاده شود. بهترین فیلتر کربنی پست کربن فیلتری است که با کربن پایه گیاهی ساخته شده باشد.

فیلتر پست کربن 2 اینچی

این فیلترها برای مصارف خانگی و دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده می‌شوند.

فیلتر پست کربن 2.5 اینچی

این فیلترها برای مصارف نیمه صنعتی و دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده می‌شوند.

لزوم استفاده از فیلتر پست کربن

اگر آب برای مدت زمان زیادی در مخزن دستگاه تصفیه آب باقی بماند، طعم، بو و حتی ممکن است رنگ ناخوشایندی به خود بگیرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، فیلتر کربن نهایی یا فیلتر پست کربن را در مسیر خروجی آب از مخزن قرار می‌دهند. اگر به تازگی احساس می‌کنید آبی که از دستگاه تصفیه آب خارج می‌شود طعم ناخوشایندی دارد، به احتمال زیاد باید فیلتر پست کربن را تعویض کنید. تمام دستگاه‌های تصفیه آبی که از فناوری اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کنند، به فیلترهای پست کربن مجهز هستند.

فیلتر کربنی
گالری تصاویر

انواع فیلترهای پست کربن یا کربن نهایی را در گالری زیر مشاهده کنید.

اگر فیلتر یخچال بعد از عمر مفید بلافاصله تعویض نشود، به مرور زمان رسوبات آن ممکن است کل تصفیه یخچال را درگیر کند.